Умови і документи для вступу

Умови вступу до закладу

Для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра приймаються:

особи, які здобули повну загальну середню освіту (профільну середню освіту незалежно від здобутого профілю);

особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника;

особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста;

особи, які здобули вищу освіту.

Для здобуття фахової передвищої освіти за іншою спеціальністю приймаються особи, які здобули раніше такий освітній рівень чи ступінь вищої освіти або мають повну загальну середню освіту та здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, ступінь вищої освіти не менше одного року та виконують у повному обсязі індивідуальний навчальний план.

Вступники приймаються на навчання на перший курс. Особи, які здобули повну загальну середню освіту або освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника, можуть прийматись на другий (третій) курс або на перший курс.

Для здобуття фахової передвищої освіти за іншою спеціальністю особи можуть вступати на другий або старші курси (перший курс, у тому числі зі скороченим строком навчання).

Відраховані здобувачі вищої освіти ступенів молодшого бакалавра, бакалавра мають право бути поновленими для здобуття за індивідуальною програмою освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра за тією самою або спорідненою в межах галузі знань спеціальністю в будь-якому закладі фахової передвищої освіти.

Прийом на навчання проводиться за спеціальностями (спеціалізаціями) відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266.

Прийом вступників на навчання проводиться на конкурсні пропозиції, які самостійно формує Університет «Україна» відповідно до наявних ліцензій. Назви конкурсних пропозицій подаються державною мовою.

Особливості прийому на навчання до закладів спеціалізованої фахової передвищої освіти визначаються правилами прийому до цих закладів освіти, які розробляються згідно із законодавством.

Особливості прийому до закладів освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2020 року, визначаються наказом № 560.

Особливості прийому до Університету «Україна» осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2020 року, визначаються наказом № 697.

Документи, необхідні при вступі

  • Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

    – документа, що посвідчує особу (свідоцтва про народження для осіб, яким виповнюється 14 років після 1 травня 2020 року);

    – військово-облікових документів;

    – документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;

    – сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019, 2020 р.р. (за наявності);

    – документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти (за наявності).

    Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї після 01 січня 2020 року, а також вступники, які проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з неї після 01 січня 2020 року, подають документи з урахуванням особливостей, передбачених наказом № 560 та наказом № 697 відповідно.

    У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, ступінь вищої освіти подається довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, в тому числі без подання додатка документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, ступінь вищої освіти. Ця довідка дійсна впродовж чотирьох місяців і має бути замінена на відповідний документ про освіту та додаток до нього.

    До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає: 

    копію документа, що посвідчує особу;

    копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, ступінь вищої освіти, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;

    копію сертифіката(ів) зовнішнього незалежного оцінювання (у випадках, передбачених цими Правилами);

    чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Для вступників, які претендують на навчання за рахунок фондів і спонсорів, крім обов’язкового переліку документів, додатково необхідно подати:

Для осіб із особливими потребами:

  • довідку МСЕК;
  • індивідуальну програму реабілітації інваліда.

Для осіб, які мають особливо важкі умови життя:

  • довідку про середньомісячний сукупний дохід родини на одну особу з відповідного районного управління праці та соціального захисту населення (запит на отримання довідки видається Приймальною комісією університету).

Для сиріт та осіб, які залишилися без піклування батьків:

  • засвідчені копії свідоцтв про смерть батьків або про позбавлення їх батьківських прав;
  • нотаріально засвідчену копію рішення суду або документ, який підтверджує встановлення опікунства.

Для звільнених зі служби осіб:

  • копію витягу з наказу про звільнення військовослужбовця з військової служби та інші документи, які підтверджують підставу звільнення.

Для звільнених із військової служби після участі у проведенні АТО з числа інвалідів:

  • копію посвідчення учасника бойових дій;
  • копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
  • індивідуальну програму реабілітації (за наявності).

Для внутрішньо переміщених осіб:

  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.